Китайска инвестиция до бувшей кулскей „Истри”

автор днв/кумд/зам
1k Опатрене

КУЛА – Нашо медиї вчера пренєсли Танюґову информацию же у Китаю подписани Меморандум о порозуменю, по хторим предвидзене же компания „Zhejiang Kangyi Sanitary” з Китаю, з Юхуану у провинциї Жеїанґ, у Кули отвори свою фабрику, а инвестиция вредна 35 милиони долари и мали би буц заняти 500 роботнїки.

Меморандум о порозуменю у мено Влади Републики Сербиї з власнїком спомнутей компаниї Їнґом Ґуолинґом штварток, 30. марца, у Китаю подписал министер култури и информованя Владан Вукосавлєвич, а под час службеней нащиви предсидателя Сербиї Томислава Николича Китаю.

Як сообщене, китайски инвеститор 35 милиони долари уложи до фабрики чопох и водоводней арматури у погонох бувшей фабрики „Истра” у Кули, хтора тиж мала подобну продукцию. Плановане же у бувшей „Истри” будзе запровадзени цалосни технолоґийни поступок – од вилїваня по закончуюци обробок, а вредносц рочней продукциї би була коло 50 милиони долари, з ориєнтацию на вивоз.

Инвеститор з Китаю интернационална компания, хтора продукує високвалитетни чопи, арматуру за кухнї и купальнї, як и другу санитарну опрему и по велькосци є треци продукователь тих продуктох у Китаю.

Як сообщене, пред подписованьом Меморандуму китайски инвеститор окончел розгварки у Министерстве привреди Сербиї, Розвойней аґенциї Сербиї, у Покраїнскей влади и Општини Кула, а у координациї з Амбасаду Китаю у Беоґрадзе. За тоту вельку инвестицию ма потримовку своєй провинциї и администрациї у Пекинґу, у рамикох проєкту „Нова драга гадвабу”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ