Меншински заводи за културу вєдно на Сайме кнїжкох

автор ядю
980 Опатрене

БЕОҐРАД – Пондзелок, 23. октобра, представителє штирох заводох за културу, мадярскей, словацкей, рускей и горватскей националней заєднїци, представели свойо видавательство на Сайме кнїжкох у Беоґрадзе.

На штанду Покраїнского секретарияту за образованє, предписаня, управу и национални меншини-национални заєднїци и Покраїнского секреатарияту за културу, явне информованє и одношеня зоз вирскима заєднїцами стретли ше Тамаш Варґа, сотруднїк мадярского, Ана Хрчан Лесковац, директорка словацкого, Катарина Челикович, фахова сотруднїца горватского и Анамария Ранкович в.д. руского Заводу за културу. Представителє заводох визначели потребу заєднїцкого явного представяня видавательней дїялносци и похвалєли поволанку же би ше представели на беоґрадским Сайме кнїжкох, алє тиж так ше зложели же потребне найсц явни простор и озвученє же би ше адекватнєйше представели публики.

На стретнуцу бешедоване и о потреби лєгчейшей дистрибуциї кнїжкох на меншинских язикох, явного представяня, валоризациї у часописох, одкупйованю, прекладаню, наградох и стимулациї младих авторох. 

IMG_1451

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ