Нєшка отверанє „Дньох керестурскей паприґи”

автор мар/ядю
930 Опатрене

РУСКИ КЕРЕСТУР – Нєшка у Руским Керестуре почина дводньова Туристично-привредно-културна манифестация „Днї керестурскей паприґи”.

Манифестация почнє на 11 годзин на Ярашу у Чизмарових з нащиву оглядному полю зоз гибридом „Каптур” и сорту „Слоново ухо” червеней роговей паприґи, алє будзе орґанизована нащива ище даскелїм польом керестурских паприґарох.

Шветочне отверанє манифестациї будзе на 17,30 годзин, у центру валала, опрез Младежского дому. Штанди на котрих буду представени керестурски автохтони паприґово плоди, продукти з паприґи и друга желєнява, як и нашенково, хемийни и осиґуруюци хижи, того року буду поставени у парку, у самим центру Керестура.

Орґанизоване и варенє традицийних єдлох у петнац котлох, и печенє на двох рожньох, та шицки нащивителє годни покоштовац и велї єдла.

На ютре Манифестация почнє на 14 годзин на Гиподроме „Леї”, з єднозапрагнима дринґацкима обегованями запрагох, будзе и вистава паприґи, продуктох з нєй и рижней другей желєняви, як и ревиялне двозапрагне дринґацке обегованє коньох, и рижни змисти за розвагу.

Отримованє Манифестациї потримали Покраїнски секретарият за польопривреду, водопривреду и лєсарство и Општина Кула.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ