Каратисти из Руског Крстура пласирали се на државно првенство

автор зам
936 Опатрене

ТЕМЕРИН/РУСКИ КРСТУР – После такмичења на Купу Војводине, свих петоро каратиста крстурског Русина, који су се и такмичили, изборили су пласман на државно првенство у каратеу.
Куп Војводине је одржан у суботу, 5. новембра у Темерину, на ком је у категорији пионира Теодор Њаради у борбама освојио друго, а у катама треће место, док се на државно првенство у катама и борбама у овој категорији пласирао и Глоријан Штрангар.
У категорији кадеткиња у борбама Сара Планчак је освојила прво, Анамарија Њаради друго, Кристина Катона треће место, а као екипа, поменуте три каратисткиње Русина освојиле су прво место.
На купу Војводине у Темерину учествовало је 23 клубова и око 300 такмичара у свим узрастима и дисциплинама, а државно првенство ће бити одржано 26. новембра у Великој Плани.
Каратисте Русина за такмичење припрема њихов тренер Михал Орос.