Каратисти Русина успешни на турниру у Бачу

автор зам
1.2k Опатрене

БАЧ/РУСКИ КРСТУР – Млади каратисти крстурског Русина освојили су чак 14 медаља на јуче одржаном Карате турниру „Бач 2016“, који у том месту традиционално организује домаћи Карате клуб „Партизан“. На Турниру се такмичило око 200 такмичара из 17 војвођанских клубова.

За Карате клуб „Русин“ наступило је 11 такмичара, од петлића до сениора и у конкуренцији петлића, екипа Русина је у катама освојила прво место. У екипи су били Игор Фејди, Мирко Малацко и Иван Међеши, који су у појединачним категоријама освојили сваки друго место, као и Глоријан Штрангар који се такмичио у конкуренцији петлића и пионира.

У борбама у категорији пионира прво место освојио је Теодор Њаради, а поменути Штрангар друго место.

У конкуренцији кадета у борбама Сара Планчак и Анамарија Њаради освојиле су прво, а Кристина Катона друго место.

Јована Ногавица је освојила друго место у борбама у категорији јуниорки, а Дејан Кормош прво место у борбама у конкуренцији сениора.

Судија на овом такмичењу била је Вероника Јурић из Руског Крстура, а одлазак у Бач спонзорисали су и родитељи младих каратиста.