Медзи найлєпшима на билборду и Валентина Колошняї

автор зам
849 Опатрене

НОВИ САД – Того тижня на штернац локацийох у Новим Садзе виложени билборди на хторих визначени школяре и школярски тими з териториї Нового Саду котри посцигли найзначнєйши успихи на републичних и медзинародних змаганьох у науки, уметносци и других обласцох.

Медзи найлєпшима на єдним билборду и Валентина Колошняї з Руского Керестура, тераз студентка журналистики, а у прешлим школским року матурантка Штреднєй уметнїцкей школи „Боґдан Шупут”, котра за свою роботу освоєла друге место на Републичней смотри.

Проєкт з назву „Учим+Знам=Вредзим” витворени од априла по септембер того року, у сотруднїцтве з новосадскима основнима и штреднїма школами, хтори кандидовали найлєпших школярох.

Були приявени вецей як 60 школяре, а фахови жири вибрал найлєпших з найлєпших, котри визначени на билбордох по новосадских улїцох.

– У нєшкайшей континуованей девалвациї дружтвених вредносцох и спатраньох, тоти млади людзе представяю вельку дружтвену вредносц и жадаме на нїх обрациц увагу, алє же би и їм то бул порив за дальше унапредзованє своїх знаньох и схопносцох и за посцигованє успихох на науковим, уметнїцким и спортким полю – наводза у Здруженю за промоцию дружтвеней одвичательносци, хторе порушало спомнути проєкт.

У витвореню тей идеї Здруженє потримали Город Нови Сад, Покраїнска влада и вецей медийни покровителє.

5-Bilbord-02

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ