Нова кнїжка за дзеци – сликовнїца приповедкох Михайла Ковача

автор шан
1.1k Опатрене

НОВИ САД У виданю НВУ „Руске слово” тих дньох вишла ище єдна нова кнїжка за дзеци – сликовнїца Михайла Ковача Челядз дринкова, хтору богато илустровала Ґорана Бильня. У сликовнїци илустровани три познати Ковачово приповедки за дзеци: Розход з мацеру, Космонавт и Челядз дринкова

З тоту сликовнїцу ше указує же добри писатель за дзеци, яки Михайло Ковач, актуални и у нєшкайшим чаше, кед дзецинска перцепция иншака як пред двацец, трицец, лєбо пейдзешат роками, алє остала иста потреба за мрию и твореньом свойого дзецинского швета.

Млада илустраторка, академска малярка Ґорана Бильня у тей сликовнїци указала свою инвентивносц у розбавеносци фарбох, їх интензитету пре активну учасцу у твореню богатого дзецинского швета.

Кнїжка кошта 400 динари, а мож ю купиц прейґ сайту „Руского слова” (www.ruskeslovo.com/shop), як и у „Руским слове” у Новим Садзе и Дописовательстве „Руского” у Руским Керестуре.

Кнїжка вишла праве пред шветами (Миколая по юлиянским календаре), та крачунскима шветами и Новим роком, и будзе красни дарунок дзецом у пакецикох.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ