Отримана пията схадзка Одбору за Централну преславу нашого швета

автор тас/зам
885 Опатрене

КУЛА – Вовторок, 22. септембра, у просторийох кулского Руского КУД „Др Гавриїл Костельник” отримана пията схадзка Орґанизацийного одбору за Централну преславу Националного швета Руснацох у Кули 2016. року.

На схадзки догварене же би ше промоцию моноґрафиї „Руснаци у Кули” отримало у просториї Школи за основне музичне образованє, а за тот час Здруженє женох „Идея” будзе мац виставу своїх роботх.

На схадзки потвердзене же буду отримани три вистави – вистава образох будзе у просторийох кулскей парохиї пред Благодарну Службу Божу, вистава роботох Лидиї Барновей будзе у Ґалериї Културного центру Кула, а у малей сали Културного центру будзе вистава роботох Амалиї Ковачовей. За шицки буду воробени флаєри и каталоґи.

Одредзени и змисти хтори ше будзе рецитовац, а обдумана и музична часц Шветочней академиї, по дотерашнїх критериюмох.

На пиятей схадзки наглашене же би на шлїдуюцих присуствовали и представителє локалней самоуправи, а як то була пракса до тераз, и до кулскей будзе послати Протокол о сотруднїцтве, хтори дефинує обовязки Општини у технїчней потримовки Централного означованя Националного швета Руснацох.

На тей остатнєй схадзки Орґанизацийного одбору дефиноване же на шветочносц буду поволани госци з Горватскей и Словацкей, а у РКУД „Др Гавриїл Костельник” ше пребера одредзени крочаї коло пририхтованя етно-столу.

Шлїцуюца схадзка Орґанизацийного одбору будзе отримана 6. октобра.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ