У новим „Руским слове”

автор ядю
1.1k Опатрене

НОВИ САД – Рубрика „Тижньовнїк” у двацец осмим тогорочним чишлє новинох „Руске слово” пише о запровадзованю Акцийного плану за витворйованє правох националних меншинох, а ту и вистка о подписаним Протоколу о сотруднїцтве медзи Заводом за културу войводянских Руснацох и Општину Шид.

„Нашо места” информую о керестурским Медзинародним волонтерским кампу и планованей нащиви паломнїкох на коньох до Руского Керестура, а зазначене и як огньогасци орґанизовали роботу през жатву. „Економия” пише о младих малинарох у Коцуре.

На бокох „Култури и просвити”, медзи иншим, текст о госцованю Дюрдьовчаньох на Фестивалу у Польскей, а ту и вистки о активносцох аматерох у Вербаше и Шидзе.

„Мозаїк” читачом преноши атмосферу з Фестивалу Еґзит, а рубрика „Людзе, роки, живот” представя Вадаскових фотоґрафох з Коцура.

На „Духовним живоце” тексти о преславох кирбаю у Будисави, Змаєве и Новим Садзе, док „Спорт” понука розгварку з др Михайлом Лїкаром, атлетичаром професора Яшу Бакова.

„Спорт” пише и о вельким успиху Михаила Дудаша на Европским першенстве у атлетики, а як додаток у тим чишлє „Дом и фамелия” з нову „Женоблоґию”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ