Млади поволани конкуровац зоз своїма проєктами

автор сен
1.1k Опатрене

РУСКИ КЕРЕСТУР – Млади представителє Националного совиту (НС) Руснацох, односно його Роботного цела за младеж, вчера школяром руских оддзелєньох Ґимназиї „Петро Кузмяк” у Руским Керестуре представели роботу НС-у и функционованє його одборох, пододборох и роботних целох, з акцентом на Роботне цело за младеж.

2-Mladi-02

НС Руснацох школяром представели члени його Роботного цела за младеж Иван Канюх и Яким Винаї, та Марина Гайдук, представителька младих у Одборе за образованє НС. Шицки тройо поволали штредньошколцох же би иницировали нови змисти за младих и уключели ше до активносцох младих Руснацох.

Канюх бешедовал о поняцу националних меншинох, о историї Руснацох и значносци здружованя Руснацох пре витворйованє правох и потребох националней заєднїци. Гайдукова подробнєйше потолковала структуру НС-у, його функционованє и инґеренциї, потолковала як ше мож уписац до окремного виберацкого списку, а Яким Винаї конкретно представел роботу Роботного цела за младеж.

2-Mladi-03

Представянє НС-у младим єден зоз задаткох и активносцох хтори себе Роботне цело зарисовало на початку мандату пре звекшанє числа уписаних младих до окремного виберацкого списку и подзвигованє свидомосци младих о националней припадносци. Таки представяня дотераз отримани у Новим Садзе и Вуковаре.

2-Mladi-04

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ