НАЯВА РУБРИКИ: У Шидзе орґанизовано збераю секундарни сировини

автор дюв 14. октобер 2015

ЗАРОБОК И ЗОЗ ОДРУТКОХ 

Же би по яркох, паркох и других явних поверхносцох у Шидзе нє було пластични фляши, конзерви од напою або мещки и паперi, достаточно позберац тоти секундарни одрутки и однєсц до роботнї за зберанє одруткох „Б.Д.С” на окраїску Шиду у напряме Вашици, та так можеце и заробиц. Уж з драги мож обачиц брадло рижних одруткох. Роботня власнїцтво Дарка Вуйковича.

 

ВЕСЕЛИ БАВИСКА И СМАЧНИ КОЛАЧИ У НОВИМ ОРАХОВЕ 

У орґанизациї секциї за ручни роботи „Чипки и ружи” у Новим Орахове прешлей соботи отримана Пията манифестация „Дзень бундави”. Тринац екипи, кельо ше приявели, зишли ше до Руского дому и зоз собу принєсли колачи з бундаву, цо бул єден зоз условийох.

41 bundavi NO

 НА „САЙМЕ ТВОРЧОСЦИ ВАЛАЛСКИХ ЖЕНОХ” У БАЧКЕЙ ПАЛАНКИ

УЧАСТВОВАЛА И КЕРЕСТУРСКА БАЙКА

З нагоди Дня валалских женох, всоботу, 10. октобра, у Бачкей Паланки отримани „Саям творчосци валалских женох у Войводини”, хтори афирмує потенцияли и творчосц женох з руралних штредкох. На Сайме спомедзи 170 здруженьох свою роботу представело и Здруженє женох „Байка” з Руского Керестура.

Медзинародни дзень валалских женох 2007. року установела Ґенерална скупштина Зєдинєних нацийох, та ше 15. октобра у велїх державох швета з рижнима змистами обраца увагу на улогу женох на валалє у унапредзованю польопривреди и руралного розвою, та зменшанє худобства на валалє.

41 Bajka na sajme

О тих и других темох читайце у 41. чишлє наших новинох.

 

(Опатрене 84 раз, нєшка 1)