Отримани Дзень бундави

автор люр 6. октобер 2016

У Новим Орахове, у орґанизациї Здруженя „Чипки и ружи”, отримани Дзень бундави, на хторим ше за змаганє приявели дзешец екипи – зоз Бачкей Тополї два, зоз Байши и Душанова по єдна и шейсц з Нового Орахова.

Програма почала на 10 годзин, а присутних привитала предсидателька Дружтва „Чипки и ружи” Валерия Баранї. Потим дзеци з Основней школи виведли кратшу забавну програму на тему тей манифеставиї.

Того року найдлугшу бундаву – 180 цм, принєсол Иштван Такач зоз Торньошу. Найориґиналнєйшу фиґуру зоз бундави направела екипа „Родичи” з Нового Орахова.

За найкрасшу икебану зоз бундави жири преглашел роботу екипи „Не фелейд” зоз Бачкей Тополї. Найвекшу и найчежшу бундаву – 44,2 килову, принєсол Золтан Рекецки з Нового Орахова.

У бавискох на отвореним у куґланю зоз бундаву перше место освоєла екипа Байши. У цильованю бундави до кошара, найуспишнєйши були члени екипи „Орхидея” зоз Бачкей Тополї. У дриляню фурика з бундавами найшвидша була домашня екипа „Армида”.

И того року було вельо нащивительох, хтори могли коштовац вецей як 30 рижни колачи з бундави. За шицких учашнїкох орґанизовани заєднїцки полудзенок, таргоня з домашню колбасу.

У орґанизациї помогли спонзоре МЗ Нове Орахово, Козма Пали, Аґота Хедєли, Оскар Корачонї и фамелия Рекецки, хтора помага каждого року.

Dzenj bundavi N Orahovo019

(Опатрене 109 раз, нєшка 1)