Тирва тогорочни заводов Конкурс

автор и. сабадош
272 Опатрене

НОВИ САД – Завод за културу войводянских Руснацох розписал   Конкурс за суфинансованє програмох и проєктох очуваня, пестованя, презентациї и розвою култури и уметносци рускей заєднїци у Републики Сербиї  хтори тирва по 21.април 2022року. Буджет конкурсу милион динари.

Конкурс ше одноши на програми/проєкти чия реализация предвидзена у 2022. року зоз шлїдуюцих обласцох: 1. Програми очуваня и нєматериялного културного скарбу рускей заєднїци (700 000 динари), 2. Програми сучасней уметнїцкей творчосци рускей заєднїци (300 000 динари).

Право участвованя на тим конкурсу маю здруженя у култури, установи култури, инши правни лїца и инши субєкти у култури зоз шедзиском на териториї АП Войводини  чия основна обласц дїялносци култура, або ше з векшей часци занїмаю зоз културу;

Цали текст конкурсу будзе обявени у новим чишлє „Руского слова”. Текст конкурсу, правилнїк и формулари мож превжац на https://zavod.rs/konkursi/

Прияви на конкурс ше буду послац  и по мейлу и по пошти.

Додатни информациї у вязи зоз Конкурсом ше можу достац у Заводзе за културу войводянских Руснацох, кажди роботни дзень од 10 до 12. годзин на число телефона 021/654-6534, як и на мейл адресу: zavod.rusini@gmail.com.

 

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ