НОВИ САД – На поволанку студентох, всоботу, 20. юния отримани протест на турбо кружним цеку, на крижней драги Фрушкогорскей улїци и Булевара цара Лазара.
Пополадню були орґанизовани информативни пункти у кампусу Универзитета, а тиж и у Лиманским парку дзе були граждански збори и инициятива Студент у каждим валалє.
Централна програма почала на 17:30 годзин, а участвовали студенти, професоре, адвокати и други. Теми сходу були розписованє виберанкох, шлєбода медийох, корупция… Студенти гварели же пред нїма длуге цепле лєто бо планую предлужиц зоз активносцами, тиж и же буду одходзиц до местох ширцом Сербиї.
Сход закончени коло 19 годзин.

