Новосадянє дочекали студентох хтори ишли на бициґлох до Стразбуру

НОВИ САД –Новосадянє, пияток вечар дочекали студентох хтори на бициґлох ишли по Стразбуру же би обрацели увагу европскей явносци и институцийох на дружтвено – политичну ситуацию у Сербиї.

Опрез Ректорату на червеним тепиху дочекани 71 студент и 9 студентки, хтори на бициґлох прешли 1.400 километери.

Студенти Новосадского универзитету у блокади, нєшка 22. априла орґанизую „Церемонию за геройох”, централну манифестацию дочеку, на 20 годзин на Варадинским мосце.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ