Того викенду „Миклошевци 2015” – ювилейни трицети

автор клї
1.1k Опатрене

МИКЛОШЕВЦИ – На соботу и нєдзелю, 29. и 30.  авґуста, у Миклошевцох, у Горватскей, будзе ювилейна, 30. Културна манифестация „Миклошевци 2015”.

Манифестация на соботу почнє на 19 годзин з отвераньом вистави трох младих подобових уметнїкох – Кристияна Медєша, Лариси Гнатко и Роберта  Ерделя з Петровцох.

Исти вечар будзе програма на спомин миклошевского композитора Юлияна Бучка, з назву „Лєм писня будзе далєй жиц”, на хторей буду виведзени його авторски шпиванки.

На нєдзелю, 30. авґуста, на 11 годзин у миклошевскей грекокатолїцкей церкви будзе Служба Божа, а потим отверанє етноґрафскей музейскей збирки.

Пополадньова нєдзельова програма „Поздрав ровнїни” на „Миклошевцох 2015” почнє на 15 годзин, а наявене участвованє шицки руских културно-уметнїцких дружтвох з Горватскей.

Внєдзелю у Миклошевцох наступя шпивацки и танєчни ґрупи руских КУД зоз Заґребу, Осиєку, Вуковару, Винковцох, Петровцох, Раєвого  Села, Миклошевцох, як и госцюци горватски и мадярски дружтва зоз сушедних местох.

Орґанизатор Културней манифестаци       „Миклошевци 2015” домашнє КУД „Яким Ґовля”, а з финансийну помоцу Совиту за национални меншини Републики Горватскей, Општини Томповци и Союзу Русинох Горватскей.

 2-Mikl-02

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ