ШИД – З нагоди швета Сошествия Святого Духа, понатше як Русадля, вчера, 8. юния у церкви Преображеня Господнього парох о. Михайло Режак служел Службу Божу, церква була прикрашена зоз конарами лїпи и траву на патосу церкви.
У пополадньових годзинох о. Режак на грекокатолїцким теметове при централним крижу служел панахиду за покойних, а потим и благословел гроби.
У церквох Собору святого архангела Михаила у Беркасoве и Успеня Пресвятей Богородици у Бикичу з нагоди швета Служби Божо служел парох о. Владимир Еделински Миколка.

