Моторни и приключни превозки мож реґистровац и без документациї о власнїцтве

автор сен
817 Опатрене

СЕРБИЯ – Польопривреднїки котри маю трактори, мотокултиватори, комбайни и други машини за роботу у польопривреди, а нє маю документацию о походзеню и власнїцтве превозки, до конца рока их можу реґистровац у подручней полицийней управи.

Дополнєня Правилнїку о реґистрациї моторних и приключних превозкох, оможлївели польопривреднїком реґистровац превозки старши як пейц роки гоч за нїх страцели рахунок. То мож и кед правне лїцо од котрого купели превозку вецей нє активне, лєбо кед физични лїца од котрих купели тоти превозки умарли, та нє мож достац одвитуюци доказ о власнїцтве и походзеню превозки.

Окрем вимоги за реґистрованє превозки, польопривреднїки маю придац и доказ же ше занїмаю з польопривредну продукцию, оверену вияву же найменєй пред пейцома роками купели тоту превозку, потвердзенє же превозка технїчно исправна, а воно нє шме буц старше як 30 днї.

Ґу тому, треба придац  и полису обовязного осиґураня власнїка моторней превозки за можїву чкоду, доказ же уплацени предвидзени трошки за уписованє превозки до єдинственого реґистру и видаванє транспортней дозволи, реґистерских таблїчкох и налїпки. За потвердзованє идентитету, физични лїца треба же би придали леґитимацию, а правни лїца доказ же су уписани до реґистру у одвитуюцим орґану.

 

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ