Оцени явних розправох РТС-а и РТВ-а

автор ртв, фото ртв
1.1k Опатрене

БЕОҐРАД – Явни медийски сервиси длужни тримац отворени драги у комуникациї зоз гражданами и консултовац явносц о дїловних одлукох и ушорйовацких принципох, виявела медийски фаховец Мая Дивац на представяню оцени явних програмских змистох явних медийских сервисох Войводини и Сербиї у 2015. року.

У заключеню потвердзене же евидентне же при обидвох програмских совитох, РТВ и РТС, исновала дзека же би ше явни розправи орґанизовали на найлєпши можлїви способ.

Упечаток же редакторства и руководства, насампредз РТВ, указали щиру заинтересованосц за явни розправи и їх резултати, и же у обидвох совитох исновала критична маса членох котри препознали значносц явнох розправох и їх орґанизованє похопела як цошка цо значнєйше як цо то законска обовязка и цошка цо надрилєне „бодай би було”, потвердзене у звиту.

Дивац надпомла же барз важне на яки способ програмски совити явних медийских сервисох прилапюю суґестиї и зауваги гражданох, на яки способ их презентую орґаном управяня, Управному одбору, ґенералному директорови и на яки способ ше то запровадзує у пракси.

Важне створиц тот механїзем, а нє мож обчековац же би шицки зауваги гражданох були прилапени.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ