Роботна схадзка з представителями Покраїнского секретарияту за образованє

автор апм 
858 Опатрене

ВЕРБАС – У вербаскей Ґимназиї „Жарко Зренянин” заменїк покраїнского секретара за образованє, предписаня, управу и национални меншини-заєднїци Александар Йованович и помоцнїк покраїнского секретара за образованє Воїн Йованчевич з представителями школох отримали роботну схадзку, на хторей вичерани искуства и спатрени стан у образованю.

Попри представительох Ґимназиї и Општини Вербас, на схадзки були и просвитни роботнїки з вербаских и коцурскей школи – Штреднєй фаховей школи „4. юлий”, основних школох „Петар Петрович Нєґош”, „Светозар Милетич”, „20. октобер”, „Братство єдинство” и ОШ „Братство єдинство” з Коцура. Єдна з темох була и пестованє язика националних заєднїцох у образованю.

На сходзе указане на дзепоєдни проблеми, алє и на приклади добрей пракси.  Представителє Покраїнского секретерияту препоручели же би ше ознова отворело роботне место општинского просвитного инспектора.

Приоритети у розгваркох мали теми о безпечносци школярох у школох, о инклузиї и  инклузиї за талантованих школярох.

Як визначела помоцнїца предсидателя Општини Вербас задлужена за образованє Ксения Бенце, подобни роботни схадзки би орґанизовац частейше.

8-Verbas-02

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ