У новим „Руским слове”

автор бхц
918 Опатрене

НОВИ САД – У тогорочним дзеветнастим чишлє новинох „Руске слово” рубрика „Тижньовнїк“ пише о меншинских правох на националним уровню и о 70. рочнїци побиди у Другей шветовей войни, док рубрика „Нашо места” зазначела преславу Дня побиди над фашизмом по наших местох, як означени Дзень Дюрдьова на Дзуря и цо ше робело на першей креативней роботнї за дзеци у парохийним доме у Сримскей Митровици.

Боки „Економиї” обсяжно пишу о нєдавно отвореним 82. Медзинародним польопривредним сайме у Новим Садзе, а на бокох „Култури и просвити” зазначене як було з нагоди преслави 250 рокох образованя у Коцуре и вистка о нєдавним госцованю Хора „Розанов” у Нємецкей.

На бокох „Людзе, роки, живот” мож пречитац ище єдно предлуженє фельтону „Ґу ювилейней рочнїци „Руского слова”, а ту и приповедка єдного шведка-борца Руснака хтори участвовал и прежил Другу шветову войну.

„Духовни живот” пише як преславени Кирбай у Руским Керестуре и як ше швецело жито на Дзуря по наших парохийох.

Попри зазначених резултатох наших фодбалских клубох, „Спорт” пише и о окружним змаганю школярох-атлетичарох у Зомборе, a„Дом и фамелия” у тим чишлє новинох вишла як додаток и пише о людзох хтори свойо идеї претворели до заробку. У тим додатку и нова Женоблоґия.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ