На полноци почина виберанкова цихосц

автор я. дюранїн
124 Опатрене

БЕОҐРАД – Виберанкова цихосц пред наиходзацима позарядовима парламентарнима и локалнима виберанками, котри буду отримани 3. априла, почина на полноци и  будзе тирвац по заверанє виберацких местох, по нєдзелю на 20 годзин.

За виберанки за народних посланїкох, як и за одборнїкох у 12 општинох и двох городох, приявели ше вкупно 19 лїстини котри формовали коалициї и здруженя гражданох.

На гласацким лїстку буду пошоровани по шоре придаваня, односно преглашованя лїстини Републичней виберанковей комисиї (РВК)꞉

    1. Александар Вучич – Вєдно можеме шицко
    1. Ивица Дачич – премиєр Сербиї
    2. Vajdasági magyar szövetségPásztor István – Союз войводянских Мадярох Иштван Пастор
    3. Др Воїслав Шешель – Сербска радикална странка
    1. Мариника Тепич – Зєдинєни за побиду Сербиї (Странка шлєбоди и правди, Народна странка, Демократска странка, ДЗВМ-ВМДК, Странка Македонцох Сербиї, Рух шлєбодних гражданох, Здружени синдикати Сербиї Злога, Рух за преобраценє, Рух шлєбодна Сербия, Влашка странка)
    2. Др Милош Йованович – Надїя за Сербию – Сербска коалиция Надїя- Национално демократска алтернатива – Демократска странка Сербиї (ДСС) – За кральовину Сербию (Монархисти) – Воїслав Михайлович
    3. Милица Дюрдєвич Стаменковски – Сербска странка Завитнїки
    4. Муфтиїн аманет – Странка правди и помиреня” (СПП) Усаме Зукорлич
    5. Мушиме – Акция – Еколоґийне повстанє – Чута – Нє давме Беоґрад – Небойша Зеленович
    6. Суверенисти” – Саша Радулович (Досц було), Милан Стаматович (Здрава Сербия), др Йована Стойкович (Жиєм за Сербию)
    7. Бошко Обрадович – Сербски рух Двери – ПОКС – Милош Парандилович – Патриотски блок за обнавянє Кральовини Сербиї
    8. Вєдно за Войводину – Войводянє (Демократски союз Горватох у Войводини, Вєдно за Войводину)
    9. СДА Санджака – др Сулейман Уґлянин
    10. Борис Тадич – Гайде людзе – Социялдемократска странка – Нова странка – 1 од 5 милионох – Толеранция Сербиї – Зєдинєни рух желєних Сербиї – Бошняцка гражданска странка – Странка Чарногорцох
    11. Алтернатива за пременки – Албанска демократска алтернатива” „Аlternativa për ndryshim – Аlternativa demokratike shqiptare
    12. Коалиция Албанцох Прешевскей долїни Кoalicioni i shqiptarëve të luginës
    13. Одняти беби – Ана Пеїч
    14. Ромска партия – Срдян Шайн
    15. Русийски меншински союз – Милена Павлович, Павле Бихали Ґаврин (Сербско русийски рух, Сербско русйска партия Вовки, Рух Грекох Србиза).

Програми кандидованих лїстинох мож пречитац на ТИМ ЛИНКУ.

Право гласа маю 6.501.689 особи, а гласац ше будзе на 8.255 гласацких местох. Гласацки места буду отворени од 7 рано по 20 годзин вечар, а звит о резултатох виберанкох РВК ма поднєсц найдалєй 96 годзини од завераня виберацких местох.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ