Пошвидко конкурс за проєкти младих Руснацох

автор сен
1.2k Опатрене

ДЮРДЬОВ – Вчера у Дюрдьове отримана штварта порядна схадзка Роботного цела за младеж Националного совиту (НС) Руснацох на хторей, медзи иншим, утвердзени критериюми за софинансованє проєктох младих по наших местох.

Конкурс за софинансованє змистох хтори млади Руснаци жадаю орґанизовац будзе розписани пошвидко, а на схадзки утвердзене же проєкти годно посилац по 1. април. До конца априла би ше мало знац хтори проєкти достали средства и з яку суму пенєжу апликанти буду розполагац.

2-Mladi-02

За тераз, за проєкти младих плановане опредзелїц 250 000 динари, алє конєчна сума будзе позната познєйше.

Члени Роботного цела єдногласно одлучели же нашу шпивачку и авторку, новинарку Саню Полдруги предложа за доставанє награди „Искри култури” Заводу за културу Войводини за сучасну творчосц младих авторох до 35 роки.

2-Mladi-03

На вчерайшей схадзки, на хторей присуствовали члени Роботного цела з Руского Керестура, Нового Саду, Вербасу, Шиду, Дюрдьова и Зомбора, та предсидатель Вивершного одбору НС Желько Ковач и секретар НС Таня Арва Планчак, єдногласно прилапени и Звит о роботи и финансийни звит Роботного цела за младеж за 2015. рок.

2-Mladi-04

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ