У новим „Руским слове”

автор ядю
1k Опатрене

НОВИ САД – У двацец трецим тогорочним чишлє новинох „Руске слово” рубрика „Тижньовнїк” пише о конституованю нового зволаня Народней скупштини Републики Сербиї, а на тих бокох розпатрене и конкурсне финансованє локалного информованя.

„Нашо места” представяю наставнїка Зденка Шомодїя з Керестура, котри пририхтує школярох за змаганя у транспорту, а ту и тексти о маломатурантох у керестурскей и коцурскей Школи. „Економия” звекшого пише о осиґураню поверхносцох под паприґу у керестурским хотаре.

„Култура и просвита”, медзи иншим, зазначела атмосферу на „Петровским дзвонє”, а ту и напис о концертох ШОМО з Кули, та Димитрия Цапа у Амбасади Сербиї у Словацкей.

Рубрика „Людзе, роки, живот” пише о барз интересантним живоце Амалиї Джуня з Нового Саду и Даниєла Перунского з Винковцох.

На „Духовним живоце” текст о активносцох Каритасу на локалним и державним уровню, а окрем резултатох з фодбалских и рукометних змаганьох клубох з наших местох, на „Спорту” наявене и Европске першенство у фодбалє. Додаток у тим чишлє „Руске слово у швеце”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ