Каратисти из Руског Крстура освојили 9 медаља на такмичењу у Бачу

автор зам
990 Опатрене

РУСКИ КРСТУР – На позивном Ускршњем турниру, који се традиционално одржава у Бачу, млади каратисти крстурског Русина у суботу, 4. априла, освојили су чак 9 медаља.

Карате клуб „Русин“ представљало је 9 каратиста који су се такмичили у својим категоријама у борбама и катама, појединачно и екипно, и то у доста јакој конкуренцији, с обзиром да су учествовале 25 екипе и око 350 такмичара из целе Србије.

Прва места освојиле су Сара Планчак и Мартина Рац у борбама у категорији „наде“, Иван Папуга у конкуренцији сениора у својој тежинској категорији, Глоријан Штрангар у катама у конкуренцији петлића, као и екипа девојчица у борбама у категорији „нада“ у којој су били Сара Планчак, Марина Нађ, Мартина Рац и Анамарија Њаради.

Друга места освојиле су Анастазија Фаркаш у борбама, у категорији пионира и Иван Папуга у сениорској абсолутној категорији, а трећа места освојили су Марина Нађ у борбама у категорији „нада“ и Стефан Шарић у катама, у категорији петлића.

И на овом такмичењу Вероника Јурић из Руског Крстура бiла је једна од судија на такмичењу.