Каратисткиње Русина освојиле три медаље

автор зам
747 Опатрене

СУБОТИЦА/РУСКИ КРСТУР- Каратисткиње рускокрстурског Русина јуче су учествовале на традиционалном Међународном турниру Супер Енпи куп у Суботици, на ком се такмичило око 1 300 каратиста свих узраста из више земаља.

За Русин на такмичењу је наступило 10-оро каратиста, који су се такмичили у борбама и освојили три медаље.

Прво место у категорији кадета освојила је Анамарија Њаради, друго у истој категорији Марина Нађ, а екипно у овој категорији Русинове каратисткиње заузеле су треће место. У екипи су се такмичиле још и Мартина Рац и Сара Планчак.

У категорији кадета на такмичењу у Суботици учествовали су Кристина Катона и Александар Харди, у категорији пионира Теодор Њаради и Глоријан Штрангар, у надама Анастазија Фаркаш, а у конкуренцији сениора Дејан Кормош.

Каратисте је за такмичење припремао тренер Михал Орос, а одлазак на такмичење у Суботицу помогли су и родитељи.