Програми по наших местох з нагоди Националного швета

автор зам
855 Опатрене

НАШО МЕСТА – Означованє 17. януара, Националного швета Руснацох у Сербиї, по наших местох, односно у подручних канцеларийох Националного совиту будзе 16, 17,18. и 19. януара.

На пияток, 16. януара, означованє швета на 12 г. будзе у Суботици, у просторийох Дружтва Руснацох, а на 13 г. у Кули, у просторийох РКУД „Др Гавриїл Костельник”.

На пияток, 16. януара, означованє Националного швета у исти час – на 18 годзин – будзе Руским Керестуре, у просторийох Дому култури и у Шидзе, у просторийох КПД „Дюра Киш”.

На пияток, 16. януара, Националне швето на 19,30 годзин будзе означене у Новим Садзе, у просторийох Руского културного центру, и у Новим Орахове,  у просторийох КУД „Петро Кузмяк”.  У Коцуре швето исти дзень будзе означене на 20 г. у сали Месней заєднїци.

На соботу, 17. януара, програма з нагоди Националного швета будзе у Дюрдьове, у просторийох КУД „Тарас Шевченко” на 12 годзин, а у Ґосподїнцох на 14 г. у Месней заєднїци.

На нєдзелю, 18. януара, Националне швето Руснацох у Сербиї заєднїцки означа подручни канцелариї НС у Сримскей Митровици и Бикичу. Програма будзе на 19 годзин у церковней сали грекокатолїцкей церкви у Сримскей Митровици.

Националне швето Руснацох у Беоґрадзе найвироятнєйше будзе означене на пондзелок, 19. януара, на Богоявлєне по юлиянским календаре, после Служби Божей хтора на 17 годзин.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ