Усвоєни ребаланс буджета АП Войводини

НОВИ САД – На єденастей схадзки Скупштини АП Войводини, хтора отримана вовторок 29. юлия, усвоєни ребаланс буджета за 2025. рок, з хторим буджет зменшани за 2,8 одсто и тераз виноши 67,5 милиярди динари. За ребаланс буджета гласали 75 од 92 присутних посланїкох.

Скупштина принєсла вецей вименки одлукох вязаних за програми у обласци польопривреди, водопривреди, лєсарства и кадровскей политики.

И попри ребаланску, обезпечени средства за Руски Керестур за школски установи, 45 милиони динари видвоєни за реконструкцию и добудов ПУ „Цицибан”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ