У новим „Руским слове”

автор м. зазуляк гарди
412 Опатрене

НОВИ САД – Тижньовнїк у 36. числу новинох „Руске слово” пише о розписованю виберанкох за членох националних совитох националних меншинох, а дава и информациї о наиходзацим попису жительства.

На Наших местох звит зоз схадзки Скупштини општини Шид, зоз промоциї глашнїка „Руснак”, як и зоз „Дньох традициї” у Кули.

Рубрика Економия зазначела Tрадицийну 23. манифестацию „Србобранска бразда”, а Йовица и Бранка Радивойшич з Бачинцох бешедовали о продукованю парадичох.

Мозаїк бул на пиятим Калеидоскопу култури у Новим Садзе, а на бокох Култури и просвити звит зоз 37. манифестациї „Миклошевци 2022”, як и информациї о новим школским року.

Рубрика Руснаци и швет пише о Даниелови Колесарови зоз Канади, у рубрики Людзе, роки, живот мож пречитац розгварку зоз Аиду Скакич зоз Сириґу, а ту и предлуженє фельтону о 70 рокох часопису „Шветлосц”, чий автор Дюра Латяк.

Духовни живот зазначел благослови з нагоди початку нового школского року, а на Спорту дати резултати наших клубох у єшеньскей часци першенства, як и звит зоз „Вербаского обегованя”.

На концу новинох рубрика Хладок и горуци тепши, а як додаток вишло Руске словечко.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ