У новим „Руским слове”

автор ядю
885 Опатрене

НОВИ САД – Новини „Руске слово” у своїм тогорочним єденастим виданю у рубрики „Тижньовнїк” даваю огляднуце на нащиву Євгена Чолїя Новому Саду, на Шветову раду РРЛ у Румуниї, а на тих бокох и розгварка з блоґерку Владимиру Дорчову Валтнерову.

Вистки як означени Медзинародни дзень женох мож пречитац на „Наших местох”, а „Економия” пише о актуалносцох о закупу пиячного простору у Вербаше и о понуканю контраченя продукциї корнишонох у Руским Керестуре.

„Култура и просвита” звекшого пише о отриманим Медзинародним сайму кнїжкох у Новим Садзе, Округлим столє пошвеценим покойному о. др Романови Мизови, а ту и вистки о успихох руских рецитаторох. През даскельо премиєри по наших местох, дата и наява за наиходзаци Мемориял.

„Мозаїк” упознава читачох зоз Дарком Заґорцом з Нового Орахова и часцу ансамбла Драмского студия АРТ з Руского Керестура, док у рубрики „Людзе, роки, живот” остатнє предлуженє фельтону „Ґу 50. Драмскому мемориялу Петра Ризнича Дядї”. У тей рубрики мож пречитац и розгварку зоз леґендарним керестурским ґлумцом Янком Рацом и з чим ше занїма Драґица Вуїч зоз Шиду.

„Духовни живот” зазначел виставу иконох о. Михайла Гардия у Заґребе, а на „Спорту” представени и Владимир Сеґеди, одховйовач голубох и дробного дробизґу. Додаток у тим чишлє „Руске словечко”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ