У новим „Руским слове”

автор ядю
1k Опатрене

НОВИ САД – У двацетим виданю новинох „Руске слово” на бокох рубрики „Тижньовнїк” треце предлуженє о самоотримованю здруженьох гражданох, зазначени и активносци Националного совиту Руснацох, док рубрика „Нашо места” пише як означени Дзень побиди над фашизмом, дава звит зоз схадзки СО Вербас, роботи МЗ Дюрдьов и активносцох Євангелскей церкви у Коцуре.

Як було на отвераню Медзинародного польопривредного сайму и як Општина Кула ажурує податки о стану у Порцийней управи пише у рубрики „Економия”.

„Култура и просвита”, медзи иншим, информує як означени Дзень школи у Коцуре, а пише и о награди котру достал подобови уметнїк Владо Няради на конкурсу Подобовей ґалериї у Вербаше.

„Мозаїк” представя Мирослава Малацка з Руского Керестура, а рубрика „Людзе, роки, живот” читачох упознава зоз Любомиром Загорянскийом з Коцура, Драґицу Живкович зоз Шиду и фамелию Михайловскових зоз Дюрдьова.

На „Духовним живоце” пренєшени упечатки зоз паломнїцтва у Лурду, а пише и о пририхтованю за виберанки нового Церковного одбору у Дюрдьове.

„Спорт” зазначел початок першенства у шаху, РТС кросу у Руским Керестуре и злєпшаних условийох за спортски активосци у Шидзе. Ту и резултати наших фодбалских клубох у своїх першенствених лиґох, а пише и хто освоєл турнир у шаху у рамикох Спортских бавискох „Яша Баков” у Шидзе.

У тим чишлє як додаток вишло „Руске слово у швеце”.

ПОВЯЗАНИ ТЕКСТИ